andritz_logo.png, 23kB

ANDRITZ Slovakia s.r.o.

Knowledge makes the difference

ANDRITZ kalolisy

Použitie

Udržanie čistého životného prostredia, výroba potravín a nápojov a vývoj základných prvkov liečiv si vyžadujú filtre, ktoré oddeľujú tuhé látky od tekutín. Firma ANDRITZ ponúka kalolisy pre širokú škálu aplikácií a priemyselných odvetví, od čistenia odpadových vôd a pitnej vody, potravinárskeho a nápojového priemyslu, chemického priemyslu, farmácie a baníctva až po výrobu papiera. Aplikácie zahŕňajú:

 • Chemikálie a farby
 • Hutnícke produkty a rudy
 • Minerálne a anorganické produkty / ťažobný priemysel
 • Priemyselné a komunálne čistenie odpadových vôd
 • Potraviny a liečivá

Návrh technológie/vyhotovenia

Kalolisy poskytujú zníženie objemu staticky predhustených kalov priemyselného alebo komunálneho pôvodu a má to taktiež ekonomický význam. Okrem kalolisov, spoločnosť ANDRITZ dodáva aj širokú škálu komponentov pre technológiu alebo kompletne prispôsobené systémy. Stacionárne a mobilné technologické linky:

Stacionárne a mobilné technologické linky

Vyhotovenie s bočnými spojovacími tyčami a vyhotovenie s horným nosníkom

Základnými komponentami kalolisu sú rám, filtračná batéria, uzatváracie zariadenie a voliteľné prídavné prvky. Rám kalolisu je dostupný v dvoch verziách: vyhotovenie s bočnými spojovacími tyčami a vyhotovenie s horným nosníkom. Veľkosť kalolisu je definovaná rozmermi filtračných platní. Andritz vyrába kalolisy vo veľkostiach od 250 x 250 do 2,500 x 2,500 mm a pre filtračné tlaky až do 60 bar.

Vyhotovenie s bočnými spojovacími tyčami

 • Vyhotovenie od jednoduchých manuálnych zariadení až po plne automatizované zariadenia
 • Maximálny stupeň automatizácie, taktiež pre extrémne lepivý filtračný koláč
 • Pomerne nízka hmotnosť konštrukcie
Kalolis s bočnými nosníkmi

Vyhotovenie s horným nosníkom

 • Voľný prístup ku filtračnej batérii
 • Špeciálne vyhotovenie pre chemický priemysel (maximálna ochrana proti korózii), tiež vhodné pre veľmi agresívne médiál
 • Pevná konštrukcia pre náročné prevádzkové podmienky
Kalolis s horným nosníkom

Typy kalolisov

Komorové kalolisy

Komorové kalolisy sú spoľahlivé a silné v mnohých rôznych aplikáciách. Filtračná batéria pozostáva z rovnomerných komorových platní s komorou od 15 do 50mm v ktorej sa vytvára filtračný koláč. Štandarný materiál pre komorové filtračné platne je polypropylén. Možný prevádzkový tlak: 6 bar, 15 bar a 30 bar.

Membránové kalolisy

Membránové filtračné platne sú navrhnuté rovnako ako vyššie opísané komorové filtračné platne. Pružná membrána je priprevnená k nosnému telu filtračnej platne. Materiály pre membrány zahŕňajú polypropylén, syntetický kaučuk (napr. NBR, EPDM), alebo termoplastický elastomér (TPE). K dispozícii sú tiež špeciálne materiály, ako napr. PVDF. Membrána je nepriepustná a stláča filtračný koláč v komore po ukončení filtračného procesu. Kavapalina alebo plyn (stlačený vzduch) môže byť použitý ako médium pre stláčanie membrán. Aby bola zabezpečená maximálna ochrana membránového kalolisu, používame špeciálne bezpečnostné systémy pre rôzne médiá na stláčanie mebrán. Dotlačovací tlak môže byť do 30 barov, a v špeciálnych prípadoch môže byť aj vyšší.

Rámové kalolisy – listové filtre

Komory tohto typu kalolisu sú vytvorené kombinovaním polypropylénových filtračných platní a rámov. Týmto sa vytvoria komory od 5 do 40 mm, v závislosti od hrúbky rámu. Rámové kalolisy sú vhodné pre pre-coating filtráciu, ktorá je v nápojovom priemysle používaná na čistú filtráciu. ANDRITZ dodáva rámové kalolisy pre operačný tlak do 6 barov.

Premývanie filtračného koláča v rámovom kalolise

Príslušenstvo - modulárny systém

Kvôli viacerým požiadavkám na obe priemyselné aj komunálne aplikácie, ANDRITZ vyrába modulárne vyhotovenia kalolisov s veľkým množstvom voliteľných komponentov. Modulárne systémy pre poloautomatické a plne automatické kalolisy:

Modulárne systémy pre poloautomatické a plne automatické kalolisy

Laboratórne testy a testy u zákazníka pre zlepšenie výkonu a kvality produktu

Mohli by ste získať viac z existujúcich zariadení? Alebo zmena podmienok procesu vyžaduje úplne nový prístup? V spoločnosti ANDRITZ SEPARATION máme vedomosti a zdroje, ktoré Vám to pomôžu zistiť.

Či už hľadáte spôsob ako maximalizovať účinnosť, znížiť časy filtrácie alebo chcete preskúmať nové procesy a produkty, naše testovacie zariadenia na celom svete sú vždy k dispozícii. Pomôžu Vám optimalizovať hladinu zvyškovej vlhkosti, objemovú hustotu, distribúciu častíc a mnohé ďalšie. Vždy s najnovšími poznatkami z aplikácií a bezkonkurenčnou databázou analýzy výkonnosti procesov.

Laboratórne tesy a testy u zákazníka

Využite našich 150 rokov skúseností s OEM získaných z viac ako 55,000 inštalovaných strojov. Nechajte náš globálny tím odborníkov na separáciu pevných/kvapalných látok pomôcť Vám so zvýšením bezpečnosti, znížením nákladov a šetrením energií – pre množstvo známych značiek OEM.

Viac o kalolisoch na stránke andritz.com


Technická podpora predaja kalolisov:

Predaj Kalolisov
ANDRITZ Slovakia s.r.o.
Radlinského 19
052 01 Spišská Nová Ves

Email: filtration.sk@andritz.com
Tel.: +421 53 3913014
Mob.: +421 903 620686